Kto pomáha

Proxenta

Tyčinka Záchranka je charitatívny projekt skupiny Proxenta. Na začiatku epidémie, v marci 2020, sa spoločnosť rozhodla pomôcť v boji s pandémiou. Keďže jedným z projektov skupiny je aj závod na výrobu zdravých tyčiniek Healthy Food Supplements s.r.o. v Galante, rozhodli sa pomôcť jedinečným spôsobom. Vyrobiť a darovať energetickú tyčinku s obsahom vitamínov, minerálov a superfoods. Pomoc je určená tam, kde to najviac treba. Našim hrdinom v prvých líniách. Sú na nohách dlhé hodiny, bez možnosti pravidelnej a vyváženej stravy. Proxenta na projekt vyčlenila 100.000 eur, ktoré pokryjú náklady na vývoj výrobu a distribúciu 50.000 tyčiniek Záchranka.
www.proxenta.sk

Healthy Food Supplements

Závod na výrobu zdravých tyčiniek Healthy Food Supplements v Galante disponuje modernými technológiami a špičkovou výrobnou linkou. A nielen to. Dôležitejšie ako stroje sú ľudia. V HFS nájdete len špičkových odborníkov, o čom svedčí aj rýchlosť a odbornosť, s akou sa k tomuto projektu postavili. Zloženie tyčinky navyše pripravovali v spolupráci so špičkovými odborníkmi v oblasti klinickej biochémie. V rekordne krátkom čase tak vznikla receptúra, prebehlo testovanie a výroba samotnej tyčinky Záchranka, ktorá našich hrdinov posilní, dodá im potrebnú energiu a pomôže im prekonať toto náročné obdobie.
www.hfs-slovakia.com

Vibration

Takmer každý deň ste nám na našej stránke a sociálnych sieťach posielali správy a dopytovali ste sa, kde a či je možné tyčinku zakúpiť alebo náš projekt priamo podporiť. Keďže nám prvých 50.000 tyčiniek doslova zmizlo pod rukami, rozhodli sme sa umožniť aj verejnosti zapojiť sa. Nechceme však zbierať peniaze a tak vznikol web darujzachranku.sk. V extrémne rýchlom čase ho pre nás vyrobila spoločnosť vibration, bez nároku na zisk, za čo sme im veľmi vďační. Využíva systém  Sellio a hoci je v našom e-shope len jedna jediná položka, je na vysoko profesionálnej úrovni.
www.vibration.sk

Nakúpime za vás

Ako sa hovorí, vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá. A tak to je aj v krízových situáciách. Silní a odvážni sa spájajú, aby pomáhali. Za projektom  Nakúpime za vás je skupina mladých a vytrvalých chalanov, ktorí neváhali a zareagovali správnou službou v správnom čase. Už od vypuknutia krízy nakupujú za vás. Dôchodcom a ohrozeným skupinám robia nákupy úplne zadarmo. Ich služby môžte využiť dokonca ak ste alebo máte niekoho v nemocnici. Nákup vám nechajú na recepcii, kde si ho bezkontaktne vyzdvihnete. Spojilo nás práve toto krásne gesto pomoci. Ako? Chalani sa postarajú, aby boli tyčinky Záchranka, ktoré posielate prostredníctvom tejto stránky zabalené a doručené vašim hrdinom alebo vám. 

Yeme

Aby sme vám tyčinky dostali ešte bližšie, hľadali sme partnerov, u ktorých si tyčinku môžete zakúpiť aj v menších množstvách. Z kapacitných dôvodov nie je totiž možný kusový predaj na našom webe. Záchranku však už nájdete na pultoch potravín Yeme, na ulici Tomášikova 46A v Bratislave. Teší nás, že spolu zachraňu yeme.
www.yeme.sk

Flexoprint

Okrem surovín na výrobu tyčinky je veľmi dôležitý aj jej obal. Štandardne príprava nového obalu a jeho produkcia trvajú 4-6 týždňov. Za svetelnú rýchlosť a výnimočnú ochotu pomôcť ďakujeme spoločnosti Flexoprint z Ružomberka, ktorá nám potrebné obaly dodala doslova za pár dní a bez nároku na zisk. Ušetrené peniaze sa takto mohli presunúť na výrobu ďalších tyčiniek.
www.flexoprint.sk

Fotograf Dušan Křístek

Dušan je špičkový fotograf (nielen) jedla. Jeho fotografie ktorými vie doslova preniesť chuť na papier sú známe nielen na Slovensku. Je pre nás cťou, že tyčinku Záchranka nafotil a takto sa pridal k nám Záchrankárom :) 

Grafička Kristy Mohr

Každú pomoc si neskutočne vážime a tešíme sa, že každodenne pribúda zo všetkých strán. Opäť sa to stalo, keď nám za grafické práce odmietla poslať faktúru skvelá grafička Kristína Mohr a prispela tak k tomu, aby sme mohli vyrobiť a rozdať ešte viac tyčiniek Záchranka. Dobro sa šíri explicitne. Vnímame to každý jeden deň a ďakujeme!


Naši ďalší pomocníci, ktorí k dielu prispeli rozvozom tyčiniek, poskytnutím cenných rád, kontaktov a odporúčaní:

Pohotovostný pátrací tím

Go Bigname

Kto pomôže Slovensku

smepripraveni.sk


Healthy Food Supplements s.r.o., Kolónia 2834/49, Galanta 924 01, 0918737666, info@darujzachranku.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info