Tyčinka Záchranka

Jeden človek môže zmeniť svet. Malý skutok dobra, ktorý spravíme, dokáže spustiť efekt domina. Veríte? „Každý z nás skrýva v sebe hrdinu. Aj malé gesto, ktorým inšpirujeme ostatných, dokáže vyvolať zmeny v spoločnosti.

Preto by sme mali verejne hovoriť o hrdinoch,“ vyzýva renomovaný profesor psychológie zo Stanfordovej univerzity, autor slávneho Stanfordského väzenského experimentu a Teórie hrdinstva, Philip Zimbardo. Viac ako štyridsať rokov sa venuje výskumu fenoménu hrdinstva a upozorňuje na zaujímavý jav. Krízová situácia rozdeľuje spoločnosť na dve skupiny. Jedna časť sa mení na barbarov. Tá druhá na hrdinov.

Odkedy sme na Slovensku zachytili prvý potvrdený prípad koronavírusu COVID - 19, si hrdinov všímame viac než kedysi. Veríme, že tu budú pre nás, keď pôjde skutočne do tuhého, že vďaka nim nemusíme mať obavy a strach. Sú to tí z nás, ktorí kvôli zdraviu a bezpečnosti väčšiny odsúvajú do úzadia vlastné potreby: lekári, zdravotné sestry, záchranári, policajti, hasiči a ďalšie profesie v „prvej línii“.

V Proxente sme premýšľali, ako pomôcť práve im zvládať tieto náročné dni. Jedným z projektov našej investičnej skupiny je závod na výrobu zdravých tyčiniek v Galante, Healthy Food Supplements. Okrem modernej výrobnej linky máme skvelých technológov, ktorí v ostatných mesiacoch pracujú na vývoji receptúr novej rady tyčiniek. Vyvíjajú ich v spolupráci so špičkovými odborníkmi v oblasti klinickej biochémie. Chceme pomôcť ako vieme. Rozhodli sme sa preto využiť to, čo máme, na výrobu zdravých tyčiniek pre našich hrdinov v prvej línii.

S týmto nápadom sme šli priamo za tými, pre ktorých je naša pomoc určená. Odpoveď znela: „A kedy nám ich viete doviezť? Zajtra?“ Áno, už teraz sú záchranné zložky deň čo deň v situácii, keď je jedlo to posledné, na čo stihnú myslieť. A v ochranných oblekoch je to takmer nemožné.

Výživnú tyčinku obohatenú o vitamíny a minerály, hygienicky balenú, ktorú môžu mať pri sebe kdekoľvek, nazvali „darom z neba“ a „tyčinkou záchrany“. A tak prirodzene dostala tyčinka aj svoje meno. Bude sa volať Záchranka. Po takejto spätnej väzbe sme dali znovu hlavy dokopy a rozhodli sme sa reagovať okamžite.

Darovali sme všetko, čo sme mali vyrobené na sklade. Prvých 4.500 tyčiniek rôznych príchutí a zloženia je tak už na ceste k tým, ktorí ich najviac potrebujú. Odvtedy sme vyrobili a darovali už viac ako 50.000 tyčiniek. Aby sme mohli pokračovať, potrebujeme vašu pomoc. 

Healthy Food Supplements s.r.o., Kolónia 2834/49, Galanta 924 01, 0918737666, info@darujzachranku.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info